Dodatkowe ubezpieczenie – czuj się bezpiecznie na zagranicznym stoku narciarskim.

Planujesz zimowy wypoczynek połączony ze sportami zimowymi? Wybierasz się na zagraniczne stoki narciarskie?
Pomyślałeś o wykupieniu dodatkowego ubezpieczenia?

Jeśli Twoja odpowiedź na postawione pytania brzmi – „tak”, bądź przezorny, wykup dodatkowe polisy ubezpieczeniowe.
Pamiętaj o tym, że koszty leczenia za granicą są bardzo wysokie. Podstawowe ubezpieczenie, które gwarantuje Tobie w kraju pokrycie kosztów związanych z wypadkiem, za granicą nie wystarczy.

O czym powinieneś wiedzieć.

W każdym kraju do którego się udajesz, obowiązują inne przepisy, inne jest też prawo. W Polsce akcja ratunkowa GOPR-u i innych grup ratunkowych jest całkowicie bezpłatna. Koszty krajowego leczenia pokryje standardowe ubezpieczenie zdrowotne, opłacane obowiązkowo przez każdą pracującą osobę. Dotyczy to także emerytów, rencistów, dzieci oraz młodzież uczącą się.
Zagraniczne służby ratunkowe udzielające pomocy, obciążą również Twój rachunek. Jeśli będziesz zmuszony do korzystania z ich usług, transport do szpitala, koszty zabiegu i leczenia to naprawdę duże kwoty.
Warto przed wyjazdem na zagraniczne zimowe szaleństwa zabezpieczyć się.

Polisy dla narciarzy

1. EKUZ – Europejska Karta Ubezpieczenia Zdrowotnego – podstawowy dokument jaki powinieneś wyrobić zanim udasz się za granicę. Cel podróży nie ma w tym przypadku znaczenia. EKUZ to nic innego jak poświadczenie posiadania ubezpieczenia w NFZ uprawniający do bezpłatnego leczenia poza granicami kraju.
Zakres tego ubezpieczenia obejmuje jedynie podstawową pomoc w razie zaistnienia nieszczęśliwego zdarzenia.
Ta forma obowiązuje jedynie w krajach z którymi NFZ ma podpisane odpowiednie umowy.

2. Ubezpieczenie turystyczne – nie istnieje jednolita definicja tego rodzaju ubezpieczenia. Najprościej można wytłumaczyć, że jest to umowna forma zabezpieczenia kosztów związanych z nieprzewidzianymi sytuacjami w trakcie podróży z podróżą zagraniczna włącznie.
Określenie zakresu ubezpieczenia i wysokości kwoty na jaką opiewa, regulują indywidualne ustalenia. Wszelkie uzgodnione elementy obowiązującej polisy powinieneś mieć zawarte w umowie.

3. Elementy ubezpieczenia turystycznego:

– Ubezpieczenie kosztów leczenia
– Ubezpieczenie wypadkowe
– Ubezpieczenie OC – odpowiedzialności cywilnej
– Ubezpieczenie NNW – następstw nieszczęśliwych wypadków
– Ubezpieczenie assistance

Wykupując dodatkowe polisy nie bądź zbyt oszczędny, wybierz wysoką sumę ubezpieczenia. Zawierając umowę sprawdź różnicę między najniższą i najwyższą opcją składki. Zapoznaj się ze wszystkimi możliwymi szczegółami umowy i wybierz najlepszy dla Ciebie wariant.

Kiedy będziesz planował swój wyjazd, nie odkładaj decyzji o dodatkowym ubezpieczeniu na ostatnią chwilę.